Світ стоїть на порозі екологічної катастрофи, що вимагає негайних дій, підкреслюють вчені.

Згідно з недавнім дослідженням, опублікованим на Science Alert, зміна клімату стала головним викликом для нашої планети, причому 2023 рік увійшов в історію як найтепліший, а прогнози на 2024 рік обіцяють ще більше потепління.

Аналіз, до якого долучилася група міжнародних дослідників, виявив загрозу зникнення цілих екосистем, мільярдів людей, які опинилися в зоні ризику, і трильйонних збитків економіці. Вчені застерігають: без радикальних змін у політиці та способі життя людства чекає неминучий колапс.

Особливу увагу автори дослідження приділили так званим "переломним моментам" — моментам різких змін у природних системах, які можуть призвести до ланцюгової реакції незворотних процесів.

Ледяной апокалипсис. Фото: скриншот Youtube-видео

Популярні статті зараз

Микола Томенко вказав на приватний університет Ківалова як головну кузню майбутніх прокурорів та слідчих: "Погоджено і затверджено МОН?"

Володимир Манукян: як кримінальний авторитет часів Януковича побудував бізнес на спекуляції та вимаганні

Російський слід VBet. Що пов'язує вірмен з BetConstruct та власника українського Forbes

Поклонники в умилении: Ксения Мишина похвасталась чувственными фото с Эллертом – "Классные и красивые"

Показати ще

Прикладами таких моментів є загибель коралових рифів та танення льодовиків Гренландії, що може мати глобальні наслідки.

Співавторка дослідження, Керолайн Лір з Кардіффського університету, наголошує, що історія Землі свідчить про те, як незначні зміни в рівнях парникових газів можуть спровокувати значні екологічні зрушення.

Так, втрата аграрного потенціалу та зростаючий голод серед дітей у світі через аномальні погодні умови вже стають реальністю.

Проте вчені підкреслюють: ще не все втрачено. За їх словами, глобальне співробітництво та політичні зусилля спрямовані на запобігання критичним змінам та перехід до більш сталого способу життя можуть врятувати ситуацію.

Зокрема, відмова від викопного палива до 2050 року визнана критично важливим кроком для запобігання катастрофі. Це свідчить про те, що ще існує можливість уникнути глобальної екологічної катастрофи, якщо діяти рішуче та негайно.