У контексті посилення мобілізаційних заходів в Україні, на Львівщині та Закарпатті набуло чинності право перевірки документів у військовозобов'язаних, тоді як у Запоріжжі започатковано новий підхід до розповсюдження повісток.

Зокрема, останні кілька днів чоловіки отримують їх безпосередньо у своїх оселях.

Працівники військкоматів спільно з представниками "Муніципального караулу" проводять обхід квартир воєннообов'язаних у Запоріжжі, в ході якого вручають повістки.

Александр Власюк, перший заступник міського голови, прокоментував цю новацію. За його словами, у воєнний час вкрай важливо надавати підтримку ЗСУ, до яких належать також територіальні центри комплектації та соціальної підтримки. Основне завдання полягає у повідомленні чоловіків про необхідність відвідати ТЦК для перевірки особистих даних, особливо тих, хто під час дії воєнного стану не з'являвся у військкоматах.

Власюк зазначив, що представники міської ради не мають повноважень вручати повістки. Їх задіяли для запобігання можливим конфліктам: "Ми не займаємося врученням повісток, адже це компетенція ТЦК. Наше завдання – забезпечення громадського порядку. Мета не у тому, щоб порушувати спокій громадян чи втручатися в їхнє приватне життя. Ніяких агресивних дій не передбачається".

Популярні статті зараз

Власник паливної імперії "Галнафтогаз" Віталій Антонов вирішив добудувати свій комплекс: вирішують питання із силовиками

У мережі випливло відео "сходки" з народним депутатом Едуардом Прощуком: лазня, горілка, бандитський стиль

Добкін вже зняв військову форму і повернувся до улюбленої справи: махати кадилом московських попів

"Не зря зарядку делала": всеми забытая Елка "засветила" свой оголенный животик

Показати ще

В "Муніципальній варті" також підтвердили слова Власюка, вказавши на право лише оповіщати воєннообов'язаних чоловіків на території міста.

Юридичний коментар

Адвокат Ростислав Кравець надав юридичний аналіз ситуації, стверджуючи, що дії представників ТЦК і "Муніципальної варти" щодо входу до помешкань є незаконними. "Це дозволяється лише у випадках, коли існує загроза життю, виникає потреба у захисті майна, або ж вони мають судове рішення про доступ до житла. В інших випадках це вважається незаконним втручанням", - зазначив правозахисник.